Registrujte se na forum, ceka vas mnogo zanimljivih i korisnih stvari. REGISTRACIJA je veoma brza i jednostavna, NIJE POTREBNO aktivirati nalog, samo unesite podatke, ULOGUJTE se i uživajte......Very Happy

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Razmena seminarskih radova - Gotovi seminarski | diplomski | maturalni
Olić srušio „đavole“ u nadoknadi, Lion nastavlja da hara Evropom EmptyUto Apr 24, 2012 10:47 pm od seminarski

» vulica
Olić srušio „đavole“ u nadoknadi, Lion nastavlja da hara Evropom EmptyPon Apr 02, 2012 1:34 pm od vulica

» Kako da napravite katalog filmova
Olić srušio „đavole“ u nadoknadi, Lion nastavlja da hara Evropom EmptySub Mar 31, 2012 1:27 pm od DonMilan

» Kako skinuti pesmu sa Youtube-a?

» Kako da listate PDF dokument kao časopis

» KAKO DA prijavite lažan facebook profil

» Dodavanje vodenog žiga u Wordu
Olić srušio „đavole“ u nadoknadi, Lion nastavlja da hara Evropom EmptyČet Mar 01, 2012 3:28 am od DonMilan

» Kako da numerišete od 3 stranice u Wordu

» Word tutorijali - Promena veličine slova: mala u VELIKA

JakaSifra
Jaka Sifra

Olić srušio „đavole“ u nadoknadi, Lion nastavlja da hara Evropom

Olić srušio „đavole“ u nadoknadi, Lion nastavlja da hara Evropom Empty Olić srušio „đavole“ u nadoknadi, Lion nastavlja da hara Evropom

Počalji od DonMilan Sre Mar 31, 2010 3:35 am

Autor: I. B.

Beograd, Minhen, Lion - Domaćini su u prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona bili sigurni. Bajern se konačno revanširao Mančesteru i to golom Hrvata Ivice Olića u sudijskoj nadoknadi, dok su fudbaleri Liona bili ubedljivi protiv zemljaka iz Bordoa.

„Crveni đavoli“ su počeli kako se samo poželiti može. Neverovatni Vejn Runi je već u drugom minutu, posle skraćenog kornera Nanija, bio najprisebniji u petercu Bavaraca i neometano savladao Jerga Buta. Posle vodećeg gola gostiju, tempo igre je znatno opao, a najagilniji u redovoma Bajerna bio je Frenk Riberi, koji je u nekoliko navrata opasno pretio Van der Saru. Međutim, najveću šansu za pogodak imao je ponovo Runi, koji se u 39. minutu izbio sam pred Buta, ali je Nemac ovoga puta bio uspešniji.

Ono što nije uspeo u prvom poluvremenu, Riberi je uradio u 77. minutu i to iz slobodnog udarca. Sa oko 25 metara Francuz je uputio oštar šut, a lopta je na putu do mreže pogodila Runija i prevarila „letećeg Holanđanina“. Bavarci su u nadoknadi vremena pokazali da žele i pobedu, ali je u prvi mah sjajan šut Marija Gomeza u 91. minutu na volšeban način zaustavio Van der Sar. Ipak, Ivica Olić je minut kasnije doneo totalni preokret i pobedu domaćinu, iskoristivši zbunjenost Vidića, Nanija i Ferdinanda. Ovim pogotkom Bajern se posle nešto više od decenije čekanja konačno osvetio Mančesteru za šokantni poraz u finalu Lige šampiona 1999. godine.

Francuski derbi četvrfinala Lige šampiona između Liona i Bordoa opravdao je očekivanja fudbalskih sladokusaca. U prvih 45 minuta viđena su čak tri pogotka, a poveo je Lion već u 10. minutu. Lisandro Lopez je jednostavno ubacio loptu u mrežu iz neposredne blizine na odličnu asistenciju Metju Bodmera. Izjednačio je Šamak četiri minuta kasnije glavom iz središta šesnaesterca na centaršut Gurkufa, a gosti su već tada, činilo se, ispunili svoja očekivanja sa sinoćnog meča. Ipak, Bastos i Pjanić su nedugo zatim pokazali ko je u osmini finala skinuo „skalp“ velikom Real Madridu. Po unapred ugovorenoj akciji bosanski reprezentativac je uposlio Brazilca, kojem nije bilo teško da levom nogom savlada golmana gostiju. Lisandro Lopez je petnaestak minuta pre kraja meča zapečatio sudbinu gostiju i iz penala postavio konačan rezultat - 3:1.

Bajern - Mančester j. 2:1 (0:1)

Strelci: Riberi 77, Olić 90+2 - Runi 2. Stadion: Alianc arena. Gledalaca: 69.000. Sudija: De Blekere. Žuti kartoni: Badštuder, Olić (Bajern) - Nevil, Runi, Skols (Mančester).

Bajern Minhen: But, Demikelis, Van Bujten, Badštuder, Lam, Pranjić (od 89. Timoščuk), Van Bomel, Riberi, Altintop (od 86. Klose), Olić, Miler (od 73. Gomez).

ManČester junajted: Van der Sar, Vidić, Ferdinand, Evra, Nevil, Skols, Kerik (od 70. Valensija), Flečer, Park (od 70. Berbatov), Nani (od 82. Gigs), Runi.

Lion - Bordo 3:1 (2:1)

Strelci: Lopez 10, 77 (p), Bastos 32 - Šamak 14. Stadion: Žerlan. Gledalaca: 42.000. Sudija: Brih. Žuti kartoni: Govu, Lopez (Lion).

Lion: Loris, Bodmer, Kris, Sisoko, Reveljer, Tulalan, Makun, Lopez, Pjanić (od 66. Kalstrom), Bastos (od 66. Govu), Delgado (od 86. Ganalons).

Bordo: Karaso, Siani, Sane, Manegaco, Tremulinas, Šalme (od 82. Enrike), Gurkuf, Vendel (od 72. Jusie), Plašil, Šamak, Gufran (od 84. Belion).

Skupština „jača“ od fudbala

Radio-televizija Srbije nije direktno prenosila meč između Bajerna i Mančester junajteda, već je emitovala snimak ove utakmice, pošto je predsednica Skupštine Srbije Slavica Đukić-Dejanović u pismenoj formi uputila zahtev rukovodstvu Javnog servisa da ne prekida prenos redovne skupštinske sednice zbog važnosti teme o kojoj se raspravlja (deklaracija o Srebrenici).